FOTOPROJEKT TŘICET

 

Třicet osob z mého okolí si vybralo místo, ke kterému je váže nějaký vztah. Na webu si můžete prohlédnout jednotlivé účastníky - Petra, Kláru, Hanku, Helenu, Honzu, Irenu, Jakuba, Jakuba, Jakuba, Jirku, Jarku, Lenku, Lukáše, Ondru, Natálku, Martina, Petra, Gábinu, Míšu, Petra, Katku, Davida, Radima, Lukáše, Terezu, Tomáše, Lenku, Vladimíra, Zuzku, Adélu a Barboru.
 

Pokud vás zajímá, která místa v Praze jednotlivé účastníky oslovila a proč, sledujte jednotlivé výstavy projektu nebo si za 200 Kč kupte knížku, která byla k projektu vydána.

 

Máte-li zájem tento projekt vystavovat, ozvěte se - info@romanblinka.cz. Výstavu v současnosti tvoří 31 portrétů ve velikosti A2 a 31 koláží rovněž ve formátu A2. Koláže jsou černobílé a můžete si na nich kromě jiného přečíst i příběh, který jednotlivé osoby k danému místu váže.

 

Projekt byl vystavován doposud třikrát - premiéra proběhla v Domě čtení (Praha 10), první repríza pak v ZULU BARU (Praha 2) a druhá repríza ve Večerní kavárně Souterrain (Praha 2). Na každé vernisáži vystoupila kapela a po každé dorazilo přibližně 80 návštěvníků. Prohlédněte si fotky.

 

   
   
 
     
     
     

Fotoprojekt TŘICET vystavován podruhé!

 

Místem pro vernisáž a dvouměsíční výstavu se tentokrát stal ZULU BAR nedaleko I. P. Pavlova na Praze 2. Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnilo přes 80 osob!

Všem chci poděkovat za to, že si udělali čas a dorazili.

 

Obzvláště velké díky pak patří všem těm, kteří se na přípravách vernisáže aktivně podíleli - Pavle Hadašové (fotografie), Jaroslavu Thraumbovi (fotografie), speciálnímu hostu večera Tomáši Niederhafnerovi, který večer zpestřil autorskou četbou nových i starších básnicky neotřelých kousků. Obrovský dík pak rovněž patří klavíristovi - Jakubu Kottovi, který celý večer doprovázel. Rovněž děkuji Lukáši Pšeničkovi za dopravu kláves tam i zpět. Poděkování patří i Petru Novákovi ze Zulu, díky němuž mohlo světlo světa spatřit 31 nových, velkoformátových, barevných portrétů, které FOTOPROJEKT TŘICET posunuly zcela jinam. Děkuji!

 

Gratuluji rovněž Janu Kodymovi, který v soutěži vyhrál tričko s fotkou projektu!Nyní si již ve fotografiích Jaroslava Thraumba a Pavly Hadašové můžete připomenout pondělí 10. 10. 2011. Užívejte! Fotky jsou v ZULU k vidění do konce listopadu 2011.

 

     
     
     
Fotografie ze dne světové premiéry projektu pořídila Jana Sonntagová a Josef Schmidt. Celý večer zpříjemňovala kapela MOONFLOWER.
     
     
     
     

V rámci projektu Třicet jsem oslovil třicet osob žijících v mém blízkém okolí (příbuzné, kamarády i známé). Všichni dostali jednoduchý úkol - ukázat mi v Praze místo, ke kterému mají nějaký vztah a o tomto vztahu mi říci pár vět. Výsledkem je pak série třiceti osob, třiceti příběhů o třiceti místech v Praze, která možná nevíte, že ani jsou...

 

Můžete tak pozorovat park Folimanka, projít se po Karlově mostě, pozorovat vlaky na Vršovickém nádraží nebo jen tak sedět doma u počítače a...

Nechte se zlákat! K projektu byla vydána kniha a v současnosti je k prodeji na info@romanblinka.cz za příjemných 250,-- Kč.